Bešlagić je pozvao sve građane da pjevaju zajedno iz duše, jednim glasom.

"Pjevamo iz duše jednim glasom": Bešlagić pozvao građane da u nedjelju odaju počast Halidu Bešliću
Foto: Ilustracija Tuzlanski.ba | Brojne ličnosti se opraštaju od Halida Bešlića

Nakon vijesti o smrti Halida Bešlića, jednog od najvoljenijih pjevača s ovih prostora, brojne reakcije dolaze sa svih strana.

Glumac Enis Bešlagić je na društvenim mrežama uputio emotivan poziv građanima da se zajednički prisjete Halida i odaju mu počast.

Bešlagić je predložio da se u nedjelju, tačno u 17 sati, ljudi okupe na trgovima, u parkovima i svojim domovima te da zapjevaju pjesme legendarnog pjevača, "iz duše jednim glasom".

Kako je naglasio, to bi bio način da se, kroz pjesmu i zajedništvo, oda počast čovjeku koji je svojim djelom i ljudskošću obilježio generacije.

"Pričajmo o njemu i pjevajmo njegove pjesme iz duše jednim glasom. Neka svi vide da nas ima još koji vjerujemo da je biti čovjek najbitnije", napisao je Bešlagić, uz poruku ljubavi i zajedništva.

Halid Bešlić ostavio je neizbrisiv trag u muzičkoj tradiciji Balkana, ali i u srcima ljudi koji su ga poznavali, kako kroz njegovu muziku, tako i kroz njegovu skromnost i dobrotu.