Dino Merlin i Halid Bešlić su ovog proljeća objavili duet "Godino vrela".

Dino Merlin o Halidu Bešliću: Topla duša bosanska, imaš s čim pred Gospodara
Foto: Urša Premik | Dino Merlin i Halid Bešlić

Dino Merlin oprostio se od legendarnog Halida Bešlića, koji je preminuo u 72. godini.
 
"Veliki, neponovljivi Halid Bešlić. Topla duša bosanska. Bez hile, bez koristi za sebe. Stigao sam da se oprostim. Kišna, oktobarska sarajevska noć. Pjevao sam mu tiho našu pjesmu. Kao da se u trenutku blago nasmiješio. Bijele, čiste priglavke. Dugo sam ih milovao i mislio: 'Putuj, bijela ptico, ti imaš s čim pred Gospodara'. Volim te mnogo. Tvoj Dino", napisao je.

Dino Merlin i Halid Bešlić su ovog proljeća objavili duet "Godino vrela", koji se našao na Merlinovom albumu "Mi". Bešlić je ranije govorio o njihovoj saradnji.

"Dino Merlin mi je rekao da sve mora biti u tajnosti. Iako mi je bilo teško, čuvao sam tajnu čak nekoliko godina. Čemu je vakat, tome je i vrijeme i tako sada, nakon objavljivanja albuma Dine Merlina, mogu da pričam o ovom duetu. Mislim da je dobra pjesma, a raja koja je najbitnija reći će svoj konačan sud. Kada sam došao u studio na snimanje, pjesmu sam, što mi pjevači kažemo, otpjevao iz cuga. Poslije je nisam smio ni da pjevušim pred ljudima, da ne bih otkrio tajnu. Borio sam se tako s tom pjesmom nekoliko godina", naveo je.