Teletović eksplodirao: Za 25 minuta postigao 18 poena, četiri trojke i ključni koš za pobjedu!

tele-tuzlanski.ba

Popularno

Fantastična partija našeg reprezentativca nakon uvodne dvije utakmice u kojima je ukupno postigao 9 poena uz loš procenat šuta.

U prvoj utakmici predsezone protiv Philadelphia 76ersa Mirza Teletović je u pobjedi svog tima 108:105 (nakon produžetaka) postigao šest poena uz veoma loš šut iz igre 2 od 13.

Tri postignuta poena u drugoj predsezonskoj utakmici u kojoj su svom Barclays centru Brooklyn Netsi savladali Washington Wizardse rezultatom 98:88 su također bili skroman učinak da bi zadovoljili apetite našeg reprezentativca.

Mirza je u jutros odigranoj trećoj predsezonskoj utakmici protiv Boston Celticsa naprosto eksplodirao i odigrao fantastičnu utakmicu te postigao ključni koš iz slobodnog bacanja za novu, treću za redom pobjedu svog tima u urakmicama predsezone.

Brokly Netsi su na gostujućem vrućem parketu kod Boston Celticsa slavili tijesnu pobjedu iako su veliki dio utakmice gubili. Rezultat na semaforu na kraju je glasio tijesnih 97:96 a upravo poslijednji i pobjedonosni koš postigao je Mirza Teletović iz slobodnog bacanja. Mirza je u igri proveo 25 minuta, postigao je 18 poena od toga četiri za tri poena te zabilježio i četiri skoka, u prilogu detaljna statistika sa utakmice: