Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Pobjedom u Banovićima, Sloboda okončala jesenji dio prvenstva

slobodabanovici1

Popularno

U okviru 15. kola Prve lige FBiH, Sloboda je uspjela ostvariti pobjedu na gostovanju u Banovićima.

slobodabanovici1Kako su prethodno najavili iz uprave i stručnog štaba Slobode od današnjeg rezultata u Banovićima ovisit će kreiranje politike kluba pred nastavak sezone. U slučaju pobjede, nastavit će se borba za Premijer ligu, dok bi u slučaju negativnog rezultata, već na proljeće počela priprema za narednu sezonu i ostvarivanje Premijerligaških ambicija.

Iako se u dosadašnjem dijelu prvenstva crveno-crno nisu pokazali kao dobar gost, u današnjoj utakmici u Banovićima su ipak uspjeli ostvariti pobjedu te izuzetno značajna tri boda donijeti u grad soli. Tri boda, koja po svemu sudeći znače i proljetni nastavak borbe za društvo najboljih.

Sloboda je povela 1:0, golom Mirze Mešića u 4. minuti susreta a rezultat na 2:0 povisio je Staniša Nikolić u 36. minuti. U drugom poluvremenu domaćin je imao priliku da smanji vodstvo Slobode iz jedanaesterca ali je golman Slobode Edin Ribić sjajnom intervencijom,odbranio udarac Mujića te na taj način osujetio namjeru Banovićana da smanje rezultat ali i na najbolji način zahvalio treneru Sadikoviću što ga je uvrstio u prvih 11. Rezultat se nije mjenjao do kraja susreta, Sloboda je slavila u Banovićima rezultatom 2:0.