Srijeda, 24. Aprila 2024.

Sloboda poražena na Pecari od Širokog Brijega rezultatom 3:0

Fudbaleri Slobode u okviru 17. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi su na Peceri od ekipe Širokog Brijega rezultatom 3:0.

• Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu u razmaku od 7 do 29 minute. Mrežu gostiju načeo je Angelov koji je u 17 minuti postigao i svoj drugi pogodak za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Jurilj.

Sloboda u 90. minuta utakmice nije uspjela da uputi čak niti jedan udarac u okvir gola Širokog Brijega koji je ostvario osmu pobjedu u prvenstvu dok je Sloboda upisala isto toliko poraza.

• Sloboda nikada do sada nije slavila na Pecari, a to je bio slučaj i večeras. Široki Brijeg je od početka dominirao i potpuno zasluženo slavio protiv večeras nemoćnog sastava iz Tuzle.

Crveno-crni u ovom susretu nisu mogli računati na dva kartonirana igrača, Alena Kurtalića i Dženisa Beganovića, a tri žuta kartona zaradio je i šef struke Gradimir Crnogorac pa je umjesto njega, ekipu s klupe predvodio Nedim Omerović.

Široki Brijeg: Miškić, Ćorić, Jurilj, Angelov, Jović, Marić, Stanić, Radeljić, Vukoja, Begić, Jurić.

Sloboda: Golubović, Jusić, Devedžić, Beganović, Tomašević, Alić, Maksimović, Osmić, Predragović, Kadrić, Mujagić.