Navijači presreli automobil sudije Topalovića i zapalili ga bakljama nakon utakmice u Mostaru

Grupa huligana nekoliko minuta prije ponoći sinoć je u blizini Jablanice napala službena lica prekinute utakmice 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Borca, predvođena glavnim sudijom meča Sabrijom Topalovićem iz Zenice.

”Na magistralnoj cesti M-17 u tunelu Lendava u Jablanici sinoć u 23.45 sati putničko motorno vozilo Golf V sive boje u kojem su se nalazile četiri nepoznate osobe presrelo je putničko motorno vozilo Mercedes u kojem su se nalazila tri djelatnika Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine. Na vozilu je izazvana veća materijalna šteta, ubačena je zapaljiva baklja unutar vozila koje je izgorjelo. Nakon što su lica napustila zapaljeno vozilo fizički su napadnuta”, rekli su Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona, prenosi Anadolu Agency (AA).

Pored Topalovića, napadnuti su pomoćni arbitar Admir Šehović iz Sarajeva, kao i supervizor suđenja Adnan Alispahić. Prema posljednjim informacijama, srećom, prošli su sa lakšim tjelesnim povredama.

Utakmica Velež – Borac prekinuta je u 82. minutu, pri rezultatu 2:0 za goste, kada su navijači domaćeg tima utrčali u terenu želeći se obračunati sa sudijama nezadovoljni odlukama tokom cijele utakmice.

​​​​​​​Iz N/FS BiH istakli su kako će danas Takmičarska i Disciplinska komisija po hitnom postupku razmatrati sinoćnja dešavanja sa stadiona ”Rođeni” u Mostaru. Prema pravilniku takmičenja. izvjesno je da će utakmica biti registrovana službenim rezultatom 3:0 u korist Borca. Ostaje da se vidi koje će sankcije snositi FK Velež radi incidenta i prekida susreta.