Tuzla: Mirzet Halilović pobjednik petokilometarske utrke na Ilinčici

U Tuzli je u nedjelju, 25. avgusta 2019. godine, održana utrka za mir – “5K Fun run for peace”. Lokacija utrke je bila poznato izletište Ilinčica.

Utrku na pet kilometara je uspješno završilo svih 27 trkača. Pobjednik utrke je Mirzet Halilović. Drugo mjesto je osvojio Adi Čanović, dok je treće mjesto zauzeo Muris Husagić.

Utrku su organizovali članovi Omladinskog resursnog centra Tuzla i 20 volontera Omladinske grupe omladinskog resursnog centra.

– Veliku zahvalnost za saradnju prilikom obezbjeđivanja rute utrke i bezbjednosti učesnika upućujemo MUP-u TK i Crvenom krstu Grada Tuzla – istakli su iz Omladinskog resursnog centra Tuzla.

“5K Fun run for Peace” je aktivnost u sklopu projekta Divided Past – Joint Future. Omladinski resursni centar Tuzla je partner na projektu i implementator nacionalne kampanje u sklopu projekta.

Projekat implementira 19 organizacija sa Zapadnog Balkana i Turske, a nosilac projekta je OKC Banjaluka, a finansira ga Evropska unija. (Tuzlanski.ba)