Komentari (1)
Nazad na članakNe znam kome rastu te plate? Sin kao profesor engleskog jezika,sa naknadom za topli obrok dobije 1400 km. Ja sa 38 godina staža ( dakle imam minulog rada 20% ) kada ga izbijem iz zarade prosjek mi je oko 1650 i tako je već više od 10 godina a dipl. Ing. Sam, supruga koja je rukovodilac u grað firmi primi oko 1500 km! Dakle kome te plate rastu? Političarima iz drźavne, entitetske, kantonalne i opstinske uprave… ima i svijetlih primjera radta plata u trgovackom sektoru ( u kome su decenijama primali zvanicno minimalac i nesto sadake u kovertu “na crno”! Ovakva kakva je drzava je instrument bogacenja partokratskih struktura i kao bivsi pripadnik ARBH ne osjecam vise nista prema njoj. Nema patriotizma nema ljubavi…borili smo se da bi nekometentni i nepismeni ( uglavnom ljudi sumnjivog morala-cast izuzetcima) sjedili u kozmim foteljama i vozali se limuzinama koje mi placamo, unistavajuci sve vrijednosti za koje smo se borili! Ispadr da smo ginuli da bi sljam mogao dobro zivjeti! G***a uvijek plivaju na povrsini!
-
uoči ljetne turističke sezone
Porezna uprava najavila pojačane kontrole: Kazne do 20.000 KM za neizdavanj...