Utorak, 23. Aprila 2024.

Veliki uspjeh: Medalja na Evropskom prvenstvu za članicu KBS “Tuzla-Sinbra” (FOTO)

Na Kipru se od 05-07.2016. godine održava 43. Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i U-21 (mlađe seniore) u karateu na kojem učestvuje 48 država.

Prvog dana takmičenja su nastupili kadeti.

Dina Mahmud članica KBS „Tuzla-Sinbra“ osvojila je 3. mjesto i bronzanu medalju u kategoriji borbe kadetkinje +54 kg.

Dina je u prvog kolu bila slobodna.

U drugom krugu je radila protiv predstavnice Finske koju je savladala rezultatom 8-1.
U četvrtfinalu Dina je bila bolja od predstavnice Španije Frutos Ofelie rezultatom 9-3.
Polufinalni meč je radila sa predstavnicom Srbije Dinom Durmiš, i poražena je nakon sudijskog izjašnjavanja.
Rezultat u regularnom djelu je bio 1-1.

U meču za bronzanu medalju Dina je savladala predstavnicu Grčke Mpastilu Foetini rezultatom 4-1.

Ovaj rezultat predstavlja veliku uspjeh za tuzlanski karate.
Dinu Mahmud do medalje je vodila Una Selman-Žilić selektor reprezentacije i trener u KBS Tuzla Sinbra.

Ovo je prva kadetksa medalja sa evropskog prvenstva još od 2007. godine i medalje koju je osvojio Nermin Sinanović u Izmiru.

Sutra je na programu takmičenje u juniorskoj konkurenciji, a od tuzlanskih karatiskinja na tatami će izaći Azra Bašić, i Belma Omerović.

Trećeg dana svoj nastup ima Dajana Crnoglavac.