U posljednjim sekundama fantastične utakmice mladi košarkaši BiH poraženi od Turske

Nakon što je juniorska reprezentacija naše države sjajnom igrom porazila velesilu Španiju koja je tako ostala bez borbe za medalje. Naš nacionalni tim predvođen selektorom Markom Trbićem odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu u polufinalnom okršaju protiv vršnjaka iz Turske u kojoj je nažalost poražen rezultatom 82:77

Naši momci su odlično otvorili meč i već u prvoj četvrtini ostvarili prednost (18:20) dok su drugo četvrtinu ubjedljivo riješili u svoju korist rezultatom (13:27). Na kraju prvog dijela utakmice, naši momci su vodili sa čak 47:31!

U nastavku mladi Turci su anulirali veliku prednost, treću četvrtinu riješili su u svoju korist (32:16) pa se u posljednjoj četvrtini igralo koš za koš a vodstvo se iz napada u napad smjenjivalo. U finišu susreta odvijala se prava drama a više koncetracije i sreće u posljednjim minutama utakmice imali su Turci i zborili finale Evropskog prvenstva. Drugi polufinalni susret između Grčke i Litve igra se večeras u 20:15 sati.

Edin Atić je predvodio našu selekciju sa 24 poena, 11 skokova i osam asistencija, dok je Tursku predvodio Enes Taskeran sa 27 poena. (Tuzlanski.ba)