SVAKA ČAST: Senzacionalni Džumhur savladao četvrtog tenisera svijeta (VIDEO)

Najbolji bosanskohercegovački teniser Džumhur slavio je senzacionalnu pobjedu protiv njemačkog tenisera Alexandera Zvereva u četvrtfinalu 731.000 dolara vrijednog turnira iz serije 250 u kineskom Shenzhenu. Džumhur je sjajnog mladog tenisera savladao rezultatom 2:0 (6-4, 7-5).

Iako je Zverev odmah napravio break i poveo sa 0:2, uslijedio je period izvanredne igre našeg teniskog asa, koji je sa četiri vezana gema stigao do kapitalne prednosti u prvom setu. Do kraja su oba tenisera sigurno servirala, pa je Džumhur dobio prvi set sa 6:4.

U drugom setu Zverev je uspio napraviti brejk, te ga već na narednom servisu potvrditi i povesti sa 4:1. Ipak, Džumhur sjajnom igrom uspjeva vratiti brejk te izjednačiti rezultat na 4:4. I drugi set Damir je uspio riješiti u svoju korist rezultatom 7:5 te slavio veliku pobjedu nad Zverevom ukupnim rezultatom 2:0 u setovima.

Ovo je za Damira bila nevjerovatna osma uzastopna pobjeda, a u polufinalu će igrati protiv Dolgopolova.  (Tuzlanski.ba)