Sjajni Džumhur preokretom do plasmana u treće kolo US Opena

Bh. teniser Damir Džumhur pobjedio je Cedrika-Marcela Stebea sa 3:1 i plasirao se u treće kolo četvrtog Grand Slama sezone US Opena.

Džumhur je dobro ušao u meč. Napravio je break u prvom gemu, ali je Stebe odmah uzvratio. Džumhur je došao do 5:4, ali već u narednom setu ponovo gubi servisi i njemački teniser dolazi do osvajanja seta sa 6:4 i vodstva od 1:0 u setovima.

Drugi set donio je također dosta uzbuđenja, a na kraju je uspješnim servisom došao do osvajanja seta sa 6:4 i izjednačenja u rezultatu na 1:1.

U nastavku susreta apsolutna dominacija Džumhura, te naš teniser stiže do 6:0 u trećem setu, dok je susret završio osvajanjem seta sa 6:1. Džumhur se tako plasirao u treće kolo US Opena. (Tuzlanski.ba)