Prva tri mjesta za teniserke Slobode: Laura Tomić prvakinja do 14 godina (FOTO)

Jučer je u Sarajevu završeno dvoransko Državno prvenstvo BiH u tenisu za juniorke do 14 godina. Bolja od ostalih bila je Laura Tomić koja je osvojila titulu prvakinje BiH.

U polufinalnom meču Laura Tomić savladala je klupsku kolegicu Amru Jahić rezultatom 2:0, (6:1, 6:1) dok je u finalnom meču bila bolja od je Senade Mujić takođe članice TK Sloboda savladavši je razultatom 2:0 (6:3, 6:1). Treće mjesto osvojila je Amra Jahić i time su članice TK Sloboda osvojile prva tri mjesta i još jednom pokazale da se već godinama unazad na terenima pod Slanom Banjom igra najbolji tenis u BiH.

Posebne zasluge na ovom uspjehu pripadaju i trenerima koji svakodnevno treniraju talentovane teniserke Admiru Jogunčiću i Mirzi Mulahasanoviću.

Pobjedom u finalu, Laura Tomić je potvrdila prošlogodišnju titulu prvakinje do 14 godina te će predvoditi reprezentaciju BiH na seriji turnira u martu u Antaliji ( Turska ). (Tuzlanski.ba)