Utorak, 16. Aprila 2024.

Kakav car: Teniser stopirao meč i zapanjio protivnika, suca, cijeli stadion! (VIDEO)

Jack Sock ostat će zapamćen kao utjelovljenje fair-playa svjetskog tenisa zbog geste koju samo pravi sportista i čovjek može izvesti.

U meču protiv nekad najboljeg tenisera svijeta, čuvenog Lleytona Hewitta, koji se već i “penzionisao”, Jack Sock se usprotivio sudijskoj odluci da je Hewittov servis bio van terena. Hewitt je bio zbunjen, sudac se iznenađeno smješkao, a challenge je pokazao da je bio u pravu i sve to kod izuzetno neizvjesnog seta i rezultata 5:4 u prvom setu. Meč je na kraju slavio Hewitt rezultatom 7:5, 6:4.  (Tuzlanski.ba)