Petak, 29. Marta 2024.

Damir Džumhur u tri seta poražen od Kohlschreibera

Nakon što je u prvoj rundi savladao Jirya Veselog sa 2-1 u setovima i tako potvrdio dominaciju u njihovim međusobnim duelima, najbolji bh. teniser danas je odmjerio snage sa njemčkim teniserom Phillipom Kohlschreiberom.

Kohlschreiber je i u ovom meču pokazao da spada među najefikasnije jednoručne bekende koje smo ikad imali priliku vidjeti.

Njemački teniser sigurno je otvorio meč te prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:1. U drugom setu Džumhur igra znatno bolje te uspjeva poravnati rezultat u setovima i produžiti neizvjesnost samog meča, drugi set Džumhur je riješio u svoju korist (4:6).

U trećem odlučujućem setu, teniser iz Njemačke pravi break u drugom gemu i na samom početku seta, ostvaruje prednost koja mu je u konačnici obezbjedila prolazak dalje. Damir je odigrao odličan meč protiv 34. tenisera svijeta.

U četvrtfinalu Kohlschreiber će igrati protiv Viktora Troickog iz Srbije, drugog nosioca i 25. tenisera svijeta.