Rukometašice Jedinstva u slaboj utakmici pobijedile ekipu Bihaća

U susretu 20. kola Premijer lige BiH za rukometašice, u Tuzli je večeras ekipa Jedinstva pobijedila Bihać rezultatom 33:24 (14:14).

Iako su zabilježile 17. pobjedu u nizu, tuzlanske rukometašice odigrale su najslabiju utakmicu drugog dijela sezone.

Gošće iz Bihaća vodile su 5:10 u 19. minuti, a domaći sastav u 29. minuti izjednačio je (14:14), da bi ponovo došao u vodstvo u 32. minuti. Serijom 8:1 povele su 22:16 u 42. minuti i pobjeda više nije bila upitna.

Za igračicu utakmice proglašena je Sumejja Mujkić iz Jedinstva, dok je najbolja gostujuća igračica bila vratarka Alma Dizdar koja je upisala 16 odbrana.

U ekipi Jedinstva Matea Šumelj postigla je 8, Sumejja Mujkić 6, a Admira Zvekić 5 golova.

U poraženom sastavu Azra Bašanović je postigla 9, a Adelisa Dautović 8 golova. (Fena | Foto: Miroslav Petrović)