Utorak, 16. Aprila 2024.

Rukometašice Jedinstva u derbiju kola pobijedile Krivaju

Popularno

U derbiju 18. kola Premijer lige BiH za rukometašice, u Tuzli je Jedinstvo pobijedilo ekipu Krivaje iz Zavidovića rezultatom 31:26 (16:12).

Samo u prvih 25 minuta poluvremenu igra je bila rezultatski izjednačena. Nakon toga Tuzlanke su golovima iz kontri povećale na 16:12, a u nastavku je njihova prednost dostizala i 8 golova. U posljednjih 4-5 minuta trener domaćih Zvjezdan Tomić u igru je uveo mlađu postavu igračica, što su gošće iskoristile da ublaže poraz.

Prvi strijelac utakmice bila je Indira Horozović sa 8 golova, Sanja Katić postigla je jedan manje, dok je Marijana Sorak susret završila s 5 golova. Vratarka Jedinstva Hava Huskić upisala je 11 odbrana.

U ekipi Krivaje najviše golova postigle su Ernada Merdanović 7 i Dragana Kukić 4 gola. (Fena)