Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Kvalifikacije za SP u rukometu: BiH remizirala protiv Litvanije u Kaunasu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine (BiH) odigrala je večeras neriješeno u Kaunasu protiv Litvanije rezultatom 27:27, u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2017. godine, javlja Anadolu Agency (AA).

Ovom remijem BiH je osvojila treći bod iz dva kola kvalifikacijske grupe 1 u kojoj su još Slovačka i Kosovo.

Prvo poluvrijeme BiH je dobila rezultatom 14:12, nakon tvrdog poluvremena u kojem su nekoliko puta imali i tri gola prednosti.

U prve dvije minute drugog poluvremena BiH je postigla dva gola za četiri gola prednosti kod rezultata 12:16.

Iako su sve vrijeme održavali prednost koja je iznosila i do četiri gola, Litvanci su serijom golova u 48. minuti stigli do samo jednog gola zaostatka nakon pogotka Plete.

Litvanci su izjednačili na 22:22 u 49. minuti golom sa sedam metara. Prednost BiH je vratio Prce golom iz kaznenog udarca.

Sjajnim golom iz cepelina Litvanci vraćaju utakmicu u rezultatsku neizvjesnost, a golom u 52. minuti Litvanci prelaze u vodstvo 24:23. Domaćini golom Plete odlaze na dva minuta prednosti u 54. minuti.

Prce je utakmicu svojim golovima vratio u egal pri rezultatu 26:26, a Perić dovodi BiH u prednost golom u 59. minuti.

Litvanci u posljednjoj minuti izjednačavaju rezultat, a rukometni “zmajevi” nisu uspjeli iskoristiti posljednji napad i utakmica je završena podjelom bodova.