Utorak, 16. Aprila 2024.

Kvalifikacije za EP: Bh. rukometaši u Valladolidu poraženi od Španije (VIDEO)

Popularno

Španija je u Valladolidu pred oko 3.500 gledalaca bila uspješnija i ostvarila pobjedu rezultatom 30-21 (12-6).

Glavni razlog poraza od Španije, evidentno je bila neuigranost u napadu. Ipak, Bosna i Hercegovina je odlično otvorila utakmicu, a koliko su naši momci igrali dobro govori činjenica da su Španci do prvog vodstva došli tek polovinom prvog dijela kada je rezultat glasio 5-4 za domaćine. Do tog momenta Prce i saigrači su igrali odlično u odbrani što se svakako može reći i za naše današnje suparnike.

U drugom dijelu prvog poluvremena postojala je samo jedna reprezentacija na terenu. Više od 15 minuta bez postignutog pogotka rezultiralo je ubjedljivim vodstvom domaćina.

Naša reprezentacija je uspjela biti dosta efikasnija u drugom dijelu igre, pa je izbjegnut rezultatski debakl izbjegnut.

Špance je do pobjede predvodio Valero Rivera sa sedam pogodaka, a odmah za njim je bio Gonzalez sa četiri pogotka. U našoj reprezentaciji najefikasniji je bio Marko Panić sa šest, dok je Tomislav Nuić postigao četiri pogotka. Konačan rezultat glasio je 30-21.