Petak, 29. Marta 2024.

Evropsko prvenstvo ostalo san: Reprezentacija BiH poražena od Austrije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Beču poražena sa 34:32 od Austrije i tako je ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj naredne godine.

Austrija je otvorila meč sa 3:0, imala je 5:2, a onda su naši momci serijom 8:0 stigli do 8:5 i prednosti. Veliku “podršku” u vidu sudija imali su domaći, ali u drugom poluvremenu igra naše reprezentacije je rezultirala porazom.

Austijanci stižu do izjednačenja (25:25) na petnaestak minuta do kraja. Nakon greške našeg tima, Frimmel je donio vodstvo Austriji nakon dugo vremena. Austrija je za kratko vrijeme stekla čak pet golova prednosti. Do kraja uzaludni pokušaji povratka naše reprezentacije, pa je utakmica završila rezultatom 34:32 za domaće. (Tuzlanski.ba)