Utorak, 23. Aprila 2024.

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci u finalu paraolimpijskog turnira u Rio de Janeiru

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci u polufinalu rezultatom 3:0 (23:25, 16:25, 20:25) savladala je selekciju Egipta i tako uspjela izboriti plasman u finale turnira u Rio de Janeiru.

Izabranici selektora Mirze Hrustemovića odigrali su sjajno meč protiv Egipta i sasvim zasluženo nakon sigurne pobjede izborili plasman u finale.

Iako je selekcija Egipta sva tri seta bolje otvorila, naši reprezentativci nisu dozvoljavali bilo kakvu neizvjesnost.

Meč je trajao jedan sat i 14 minuta, a naši zlatni momci su pokazali zavidnu formu i spremnost da odbrane zlatnu medalju.

Odbojkaši BiH su pretodno u tri odigrana susreta u grupnoj fazi zabilježili dvije pobjede, nad Ukrajinom i Kinom s po 3:0, dok su istim rezultatom poraženi od Irana.

Iran u drugom polufinalnom meču igra protiv Brazila. Iako su Iranci favoriti, vjeruje se da će imati izuzetno težak posao te da bi Brazilci mogli i do iznenađenja.

S obzirom na atmosferu koju prave domaći navijači u dvorani i sudijsku naklonjenost prema Brazilcima smatram da prolazak Irana u finale nije izvjesan – kazao je Kapiten reprezentacije BiH Sabahudin Delalić.

Finale je na programu u nedjelju u 17 sati. (Tuzlanski.ba)