Održano svjetsko prvenstvo u nošenju vlastitih ili komšijinih žena (VIDEO)

Finci Taisto Miettinen i Kristiina Haapanen osvojili su prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu u nošenju žena u Finskoj, pobijedivši protivnike za dvije sekunde.

Amerikanci Mischa Freystaetter i Rie Takano zauzeli su drugo mjesto u utrci održanoj u Sonkajarviju, piše Faktor. Treće mjesto pripalo je također Fincima.

Svjetsko prvenstvo u nošenju žena održava se u Sonkajarviju, oko 500 kilometara sjeverno od Helsinkija, od 1992. godine. Takmičari moraju savladati stazu dugu 253,5 metara na kojoj je postavljeno nekoliko prepreka, uključujući vodenu duboku jedan metar.

Prema pravilima takmičenja, možete nositi “vlastitu ženu ili posuditi komšijinu”, pobjeđuje najbrži par, a najvažnije je da se “svi takmičari moraju zabaviti”. (Tuzlanski.ba)