Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Održan 22. memorijalni turnir u stolnom tenisu “Elvis Alagić – Enko” (FOTO)

U dvorani STK “Kreka” Tuzla, danas je održan 22. memorijalni turnir u stolnom tenisu “Elvis Alagić – Enko”.

Na turnir se kao i svake godine odazvao veliki broj igrača iz cijele Bosne i Hercegovine, zbog čega su organizatori jako ponosi. Elvis Alagić, zvani Enko, bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine u stonom tenisu, a u 17. godini života ubijen je 25. maja 1995. godine na tuzlanskoj Kapiji.

Čast da turnir proglasi otvorenim imao je gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović, koji se zahvalio organizatorima i učesnicima turnira, što su podržali sportsku tradiciju, koja traje već 22 godine.

U kategoriji juniorki očekivano najbolja je bila domaća takmičarka Ema Lovrić dok je drugo mjesto pripalo Medini Zlatanović, a kao treća turnir je završila Emina Ahmetović.

Kod juniora prvoplasirani bio je Toni Ramljak, drugi je bio Amar Isabegović dok su treće mjesto podijelili Rijad Kovačević i Dino Sejdinović.

Sponzor STK “Kreka” Tuzla Joola BiH ovom prilikom za najuspješnije obezbijedio je medalje i robne nagrade. (Tuzlanski.ba)