Juniorke STK “Kreka-Edelex” Tuzla prve u Mostaru na Ekipnom prvenstvu BiH

U subotu se u dvorani na Rudniku kod 5. Osnovne škole u Mostaru održao poslednji turnir sezone kada je u pitanju Ekipno prvenstvo BiH u stolnom tenisu za juniore/juniorke.

U ženskoj juniorskoj konkurenciji STK “Kreka-Edelex” Tuzla predstavljale su igračice u sastavu: Azra Ahmetović, Amina Fazlić i Ema Lovrić.

Predvođene trenerom Goranom Rajčićem stonoteniserke Kreke uspjele su osvojiti pehar i zlatnu medalju nakon što su u finalu pobijedile ekipu STK “Cazin 73”. Na prvenstvu su nastupile još stonoteniserke iz grada domaćina Mostara, i Viteza.

Muška juniorska ekipa izborila odlično treće mjesto izgubivši od favoriziranih ekipa STK “Mostar” i STK “Banja Luka”.

U narednom periodu Emu Lovrić očekuje i okupljanje kadetske reprezentacije BiH koje će biti održano u Foči u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo koje se održava u Zagrebu od 7 do 17 jula u dobro poznatom Domu sportova gdje će učešće uzeti oko 1.000 takmičara. (Tuzlanski.ba)