Četvrtak, 18. Aprila 2024.

OKK Sloboda u dramatičnoj završnici pobijedila Vardu HE

U posljednjoj utakmici 13. kola Lige 12 košarkaša BiH, večeras je u tuzlanskom Mejdanu, pred oko 1.000 gledatelja, domaća OKK Sloboda pobijedila Vardu HE iz Višegrada rezultatom 73:64 (20:21, 25:15, 16:19, 12:8).

Susret je odlučen u posljednje dvije minute susreta, kada su košarkaši OKK Slobode preko Miše Tanasilovića, uz asistenciju mladog Emira Čerkezovića, postigli ključne poene. U 34. minuti prilikom pada zglob desne noge ozlijedio je igrač domaćeg tima Almir Hasandić i više nije ulazio u igru.

Ovom pobjedom OKK Sloboda se vratila u igru za Ligu 6 sa omjerom 5-8, dok višegradski klub ostaje na dvije pobjede i 11 poraza.

Najviše poena za OKK Slobodu postigli su Edi Sinadinović 15, Almir Hasandić 13 i Mišo Tanasilović 11 poena. U redovima Varde HE najviše poena postigli su Nenad Tomašević 16 i Miroslav Radić 15. (Fena)