Četvrtak, 28. Marta 2024.

Zvezda slavila u Njemačkoj, Rijeka pružila sjajan otpor Milanu, Partizan nakon preokreta poražen (VIDEO)

Evropska liga nastavila se u četvrtak navečer, a odigrane su 24 utakmice. Zvezda je golom Boakyja u 30. minuti porazila Keln, dok je Rijeka odigrala 2:3 sa Milanom.

Rijeka je u prvom gostujućem meču u Evropa ligi odigrala 2:3 protiv Milana. Stvari nisu dobro izgledale nakon golova Andre Silve i Musacchia, ali golom Acostyja i Eleza iz penala Rijeka je bila nadomak velikog boda u Milanu.

Ipak, u 94. minuti Milan preko Cutronea dolazi do gola i pobjede u ovoj utakmici.

Konyaspor je golom Miloševića savladao Guimares kod kuće 2:1, a Lazio slavio pobjedu nad Zulte Waregenom 2:0. Senad Lulić je odigrao zadnjih desetak minuta utakmice. Arsenal je bez Seada Kolašinca pobjedio BATE Borisov 2:4, a Hoffenheim bez Ermina Bičakčića poražen u Bugarskoj protiv Ludogoretsa sa 2:1. Tino Sušić je odigrao sat vremena u remiju Macabija protiv Villareala, a Skenderbeu je u Albaniji odigrao 1:1 protiv Young Boysa.

Partizan je nakon prvog poluvremena vodio sa 2:0 golovima Ozegovića i Tawambe. Ipak, gostujući Dynamo iz Kijeva je stigao do preokreta golovima Buyalskyyja i dva puta Moraesa.