Velež savladao Slogu i vratio neizvjesnost u borbu za Premijer ligu BiH

Nogometaši Sloge poraženi su danas u Simin Hanu od Veleža sa 1:2, u susretu 27. kola Prve lige Federacije BiH.

Ovim porazom Sloga je ostala na dva boda prednosti na tabeli nad Olimpikom koji je u subotu slavio sigurnu pobjedu nad Travnikom od 3:1.

Sloga je bolje otvorila utakmicu i preko Poturalića u 4. minuti dolazi do prednosti.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju izmjenama. Umjesto Ovčine u igru je ušao Lucas, a u 56. minuti Brandao je zamjenio Mujanovića.

I upravo Brandao pogađa u 65. minuti. Mujezinović je sa desne strane ubacio na drugu stativu, nakon čega lopta dolazi do Brandaa, koji loptu posprema u mrežu. Rođeni su nastavili igrati prema naprijed, Mujezinović je pokušao sam doći do gola, ali ga je Kojić zaustavio.

Potpuni preokret Rođeni prave preko Ćosića u 79. minuti. Brandao je uputio centaršut, a Ćosić majstorski pogađa za vodstvo Veleža 2-1.

Do kraja utakmice Sloga je pravila veliki pritisak, ali nije mogla do izjednačenja.

Na kraju je Velež upisao pobjedu i opet vratio neizvjesnost u borbu za Premijer ligu BiH.