Petak, 19. Aprila 2024.

Liga za prvaka: Sloboda i Željezničar podijelili bodove na Tušnju (FOTO/VIDEO)

U okviru šestog kola Lige za prvaka, na  stadionu Tušanj u Tuzli fudbaleri Sloboda i Željezničar su u odličnoj utakmici remizirali 2:2.

Već u 14. minuti meča na Tušnju gostujuća odbrana je napravila katastrofalnu grešku, i na asistenciju Ordagića, Asim Zec zabija za rano vodstvo Slobode.

Miroslav Stevanović je u 37. minuti uposlio Crnova, koji je izbjegao ofsajd zamku domaće ekipe i pogodio  za 1:1.

Asim Zec je u finišu prvog poluvremena, ponovo matirao Kjosevskog, nakon još jedne loše intervencije odbrane Željezničara, ovaj put je pogriješio Bogičević. Sloboda je na odmor otišla sa vodstvom od 2:1.

Sloboda je u drugom poluvremenu bila bolja ekipa. Uz pogođenu stativu, Smajić je imao stopostotnu priliku u 69. minuti, gdje je izašao sam pred Kjosevskog, ali golman Željezničara brani njegov šut. A onda kazna. Nikolić nakon kornera, u 84. minuti pogađa za konačnih 2:2.

Sloboda u narednom sedmom kolu gostuje na Koševu ekipi Sarajeva, dok Željezničar na Grbavici dočekuje aktuelnog prvaka ekipu Zrinjskog.  (Tuzlanski.ba)