Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Kvalifikacije za Evropsku ligu: Sarajevo izgubilo u gostima kod Zarije

FK Sarajevo je danas u prvom kolu kvalifikacija Evropske lige kao gost poraženo od moldavske Zarije rezultatom 1:2.

Domaća Zaria je povela u 7. minuti susreta golom Sergiya Zaginailova koji je tako donio veliku radost domaćin navijačima.

Domaćin je povećao prednost na 2:0 u 34. minuti preko Rubena Marcella Gomeza Garcije koji je pogodio s centra terena nakon što je lobovao Pavlovića.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe su imale po nekoliko izglednih prilika, ali je rezultat ipak ostao nepromijenjen.

Sarajevo je u drugom poluvremenu zaigralo dosta odlučnije, pa je u 74. minuti golom Marka Mihojevića smanjilo na 2:1, što je bio i konačan rezultat meča. (AA)