Grande Edin: Džeko sa dva postignuta gola doveo Romu u vodstvo (VIDEO)

Večerašnja utakmica 3. kola C grupe Lige prvaka Chelsea – Roma važna je za oba tima u borbi za plasman u osminu finala.

Ako treba tražiti fudbalera za kojeg će utakmica na Stamford Bridgeu biti “posebna” onda je to bez sumnje Edin Džeko.

Naime, kapiten bh. reprezentacije večeras će 100. put nastupiti za Romu u zvaničnim susretima.

“Nisam očekivao da ću odigrati 100 utakmica, pogotovo nakon prve sezone. Ponosan sam, ali  bih bio najsretniji da pobijedio Chelsea”, rekao je Džeko.

Kod rezultata 2:1 za Chelsea, Džeko je iskoristio ubačaj Fazia i volej udarcem lijevom nogom postigao fantastičan pogodak za izjednačenje.

U 70. minuti susreta na asistenciju Kolarova, Džeko postiže novi pogodak za potpuni preokret i vodstvo “Vučice” rezultatom 3:2.

Nedugo nakon preokreta i vodstva Rome, u 75. minuti susreta Hazard pogađa za poravnanje rezultata na 3:3. (Tuzlanski.ba)