Srijeda, 24. Aprila 2024.

Fudbaleri Slobode remizirali u prvom kontrolnom meču na pripremama u Turskoj

Ekipa Slobode nakon tri dana treniranja danas je u Antaliji odigrala svoju prvu pripremnu utakmicu protiv češke ekipe Kravina. Susret je okončan neriješenim rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je sa nekoliko prilika na obje strane ali su mreže mirovale.

Tim Vlade Jagodića došao je do prednosti u 54. minuti kada je mladi Edis Smajić izbrio jedenasterac koji je u pogodak pretvorio Ismar Tandir.

Nakon vodstva Slobode igrači Kravine su pojačali tempo, zaigrali dosta bolje u nastavku što im se isplatilo u 71. minuti kada nakon kornera preko Eismanna poravnavaju rezultat.

Do kraja utakmice Kravina je bila nešto bolji protivnik sa nekoliko izglednih prilika za postizanje drugog gola ali Crveno-crni uspjeli su sačuvati svog gol.

Sloboda je od prve minute nastupila u sastavu: Hadžić, Efendić, Skahić, Mehmedagić, Lazevski, Stjepanović, Veselinović, Ordagić, Zilkić, Zec, Krpić.

Dok su u drugom poluvremenu priliku dobili: Erić, Todorović, Merzić, Salihović, Subić, Jahić, Grahovac, Smajić, Hajralahović, Hodžić, Tandir. (Tuzlanski.ba / Foto:  T. Hebib/ Sportsport.ba)