Petak, 19. Aprila 2024.

Fantastični Džeko savršenim udarcem postigao gol protiv Milana (VIDEO)

U Seriji A odigrao se derbi susret između Milana i Rome. Vučica je slavila važnu pobjedu rezultatom 2:0.

Derbi na San Siru obilježila je izuzetno oprezna igra oba tima. Edin Džeko je u 51. minuti susreta zaradio žuti karton, nakon negodovanja kod glavnog sudije nakon što nije dosudio jedan očigledan prekršaj nad njim na sredini terena.

U 75. minuti susreta Lorenzo Pellegrini je poslao loptu koju je primio Edin Dzeko i odmah uputio savršeno precizan šut prema protivničkom golu. Lopta je prevarila golmana i Gianluigi Donnarumma tu nije mogao ništa.

Nedugo nakon Džekinog gola u 77. minuti, mrežu Milana pogodio je i Florenzi za vodstvo od 2:0 i u akciji koja je prethodila golu Džeko je odigrao značajnu ulogu. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao pa su fudnaleri iz Rima zabilježili izuzetno važnu pobjedu. (Tuzlanski.ba)