Utorak, 23. Aprila 2024.

Evropsko prvenstvo: Kadetska reprezentacija BiH savladala Dansku rezultatom 3:2

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prvom susretu grupe C Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina (igra se u Engleskoj) pobijedila Dansku rezultatom 3:2.

Danska je povela već u sedmoj minuti golom Dyhra.

Poslije pogotka, Danci su bili puno bolji, stvorili nekoliko odličnih prilika, ali sjajni Kačevenda je odlično branio na našem golu.

U drugom poluvremenu, naši momci su zaigrali angažovanije i preko Malika Memiševića stigli do izjednačenja u 47. minuti nakon asistencije Ajdina Hasića.

Danci su ponovo došli u prednost i to iz penala, kada je Kirkeby u 71. minuti matirao Kačevendu.

Ipak, minutu kasnije bh. kadeti postižu novi gol.

Akteri su bili isti, Hasić je uposlio fantastičnog Memiševića, koji pogađa za 2:2.

Do potpunog preokreta i velike pobjede, izabranici Zorana Erbeza i Sakiba Malkočevića stižu u 76. minuti i to golom Nemanje Nikolića, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Prethodno mu je asistirao fenomenalni Ajdin Hasić.

Za BiH su igrali Kačevenda, Muminović, Rankić, Voloder, Islamović, Matković, Đokanović, Badžak, Šarić, Hasić (kapiten) i Memišević.

Priliku u nastavku su dobili Mehić, Stanić i Nikolić.

U drugoj utakmici naše grupe danas se sastaju Republika Irska i Belgija.

BiH će 8. maja u drugom kolu igrati protiv selekcije Belgije.

Podsjetimo, plasman u četvrtfinale izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz grupe. (Reprezentacja.ba)