Everton bez Bešića poražen kod kuće, United zauzeo drugo mjesto

Fudbaleri Mancester Uniteda savladali su Everton sa 2:0, u utakmici 22. kola Premijer lige i popeli se na drugo mjesto na tabeli.

United je poveo u 57. minutu golom Anthonyja Martiala, koji je loptu poslao pod prečku poslije dodavanja Paula Pogbe. Pobjedu gostima osigurao je Jesse Lingard u 81. minutu, lijepim golom sa oko 20 metara, poslije druge asistencije na meču Pogbe.

Muhamed Bešić nije našao svoje mjesto u ekipi koja se pripremala za ovaj susret i kandidat je za odlazak iz Evertona.

United je zauzeo drugo mjesto na tabeli, sa 47 bodova. Everton je pretrpio drugi uzastopni poraz, bez pobjede je u posljednje četiri utakmice i zauzima deveto mjesto na tabeli sa 27 bodova.