Edinu Višći uručena plaketa povodom 250. nastupa za Bašakšehir

Medipol Bašakšehir je u 23. kolu turske Super lige igrao neriješeno 1:1 s ekipom Genčlerbirligija, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaćin je poveo u 28. minuti golom Emmanuela Adebayora na asistenciju Emrea Belozoglua.

Obje ekipe su do kraja prvog poluvremena imale po još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat ipak nije mijenjao, pa je Bašakšehir na odmoru i dalje imao minimalnu prednost.

Genclerbirligi je ipak uspio izjednačiti u 50. minuti pogotkom Abdula Khalilija.

Do kraja meča je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali bez golova, pa je meč završen remijem 1:1.

Nogometašu Bašakšehira i reprezentativcu BiH Edinu Višći je prije početka utakmice uručena plaketa povodom 250. nastupa za turski klub.

Riad Bajić, još jedan bh. nogometaš u dresu Bašakšehira, ušao je u igru u 81. minuti umjesto Marcija Mossora.

Poslije 23. kola, na čelnoj poziciji se nalazi Galatasaray sa 47 bodova, koliko ima i drugoplasirani Bašakšehir. Slijede Bešiktaš i Fenerbahče sa po 44 osvojena boda.

Genclerbirligi je na 13. poziciji sa 26 bodova.

U narednom kolu Bašakšehir dočekuje Goztepe, Galatasaray gostuje kod Kardemir Karabuka, Bešiktaš ide u goste nezgodnom Trabzonsporu, dok će Fenerbahče ugostiti Akhisar Belediye Genclik ve Spor.