Četvrtak, 28. Marta 2024.

Džeko za pola sata pogodio i aisistirao protiv Udinesea (VIDEO)

Edin Džeko nastavlja sa sjajnim partijama u dresu Rome.

Nakon dva postignuta gola protiv Verone u prošlom kolu Džeko je zatresao mrežu i danas protiv Udinesea već u 12 minuti. Kapiten reprezentacije BiH sjajno je iskoristio gužvu na vrhu šesnaesterca došao do lopte i bez većih problema matirao Bizzarrija.

U 30. minuti Džeko se našao u ulozi asistenta. Prvo je sjajnim driblingom prevario odbranu Udinesea, a zatim loptu ubacio prema El Shaarawyju koji povećava prednost Rome na 2:0.

Isti igrač minut prije odlaska na odmor postigao je i svoj drugi gol na današnjem susretu pa se tako rezultatom 3:0 okončalo prvih 45. minuta.

Današnjim golom protiv Udinesea Džeko već u prvih 5 kola ima upisanih 6 postignutih golova. (Tuzlanski.ba)