Džeko sa nova dva gola u dresu Rome ponovo vodeći strijelac Serie A

U posljednjem meču 23. kola italijanske Serie A fudbaleri Rome su na svom Olimpicu ugostili ekipu Fiorentine, i sasvim zasluženo ostvarili ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:0.

Najbolji igrač na utakmici bio je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko, koji je prvo načeo mrežu gostiju da bi na kraju postavio konačan rezultat.

Džeko je Romu doveo do prednosti od 1:0 u 39. minuti kada je sjajno iskoristio asistenciju Daniellea De Rossija.

Dugi pogodak za Romu postigao je Federico Fazio u 58. minuti susreta nakon sjajnog skoka i udarca glavom.

Treći pogodak za Vučicu bilo je djelo Radje Nainggolana u 75. minuti. nakon odlične kontre koju je počeo naš Dijamant.

Za konačnih 4:0 pobrinuo se ponovo sada već prvi strijelac Sere A Edin Džeko koji odlično koristi grešku u odbrani gostiju dolazi do lopte i matira golmana Tatarusanua.

Pored dva gola Edin Džeko je briljirao u utakmici protv Fiorentine.

Džeko nakon ovog susreta na svom kontu ima 17 postignutih golova u 23. odigrane utakmice i ukoliko ovako nastavi smiješi mu obaranje rekorda legende Rome Francesca Tottija.

Iza Džeke sa golom manje je napadač Napolija Dries Mertens.