Dupla kruna: Nakon Kupa, Juventus osvojio i rekordni šesti uzastopni naslov prvaka Italije

Juventus je na domaćem terenu protiv slabašnog Crotonea u pretposljednjem kolu imao slatku zadaću: pobjedom izboriti novi, šesti uzastopni naslov prvaka.

I da ne bude nikakve nervoze pobrinuo se Mario Mandžukić, koji je na 31. rođendan zabio u 12. minuti nakon Cuadradova ubačaja svoj sedmi ligaški gol za Juve ove sezone, odnosno deseti gledajući sva takmičenja.

U 39. minuti Dybala je krasno zabio iz slobodnog udarca za 2:0, a Alex Sandro u 83. pogodio je za 3:0.

Ntko prije u Italiji nije ostvario šest uzastopnih naslova, a svih šest proslavili su Buffon, Chiellini, Barzagli, Marchisio, Bonucci i Lichtsteiner.

Našem reprezentativcu Miralemu Pjaniću je ovo drugi naslov u dresu “Stare dame”, koji je poput onog prvog (Kup Italije) proslavio sa zastavom BiH i u društvu svog sina Edina.

• Početkom sljedećeg mjeseca imat će priliku da osvoji i treći, kada njegov tim igra finale Lige prvaka protiv Real Madrida.