Srijeda, 24. Aprila 2024.

Dijamant za primjer: Edin Džeko mogao postići pogodak, ali je ipak asistirao (VIDEO)

Odlična partija Edine Džeke u prvih 45. minuta utakmice, nekoliko prilika i sjajna asistencija.

CSKA je dobro otvorio utakmicu, Najprije je Ahmed Musa pokupio odbijenu loptu i šutirao sa velike udaljenosti, ali na nesreću za njega lopta je odletjela malo iznad prečke.

• edin-dzeko-cska2
  • Nešto kasnije, Zoran Tosić je dobro vodio loptu i šutirao s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla lijevo od gola.

Edin Džeko je imao priliku u 12. minuti, kada je skočio na centaršut i slabo pucao glavom sa 11 metara. Lopta je otišla visoko iznad gola!

U 29. minuti utakmice Edin Dzeko je lijepo i nesebično odigrao u šesnaesterac, loptu je primio Sergio Agüero. Mirno je poslao loptu u mrežu iz blizine. 0:1.

U 35. minuti utakmice nova prilika za “Dijamanta”. Džeko je primio nisku loptu na rubu šestnaesterca i uputio dobar udarac u donji desni ugao. Igor Akinfejev je refleksnom obranom spriječio njegov pokušaj.

James Milner se našao u odličnoj šansi u šesnaestercu i zakucao loptu u donji lijevi ugao te povećao vodstvo City-a dva gola razlike. Rezultatom 2:0 za Cita je završeno prvo poluvrijeme. (Tuzlanski.ba)