Četvrtak, 28. Marta 2024.

Borbena Sloboda do prvog boda: Muminović ponovo sjajan (FOTO)

Fudbaleri Slobode u trećem kolu BH Telekom Premijer lige odigrali su 0:0 sa domaćinom Krupom.

Nakon početne inicijative domaćina, Sloboda se oslobađa pritiska i uspjeva igrati bolji fudbal. Posebno se istakao golman Slobode, Azir Muminović, koji je u nekoliko navrata sjajno reagovao.

U drugom poluvremenu ekipa Vlade Jagodića igra ofanzivnije. U 52. minuti fantastična prilika za Smajića, a golman Kutić loptu brani ispod prečke. Pokušao je i Ziljkić u nekoliko navrata, ali bez opasnosti po gol Krupe. U 77. minuti Milutinović šutira iz slobodnog udarca, a sjajnom odbranom loptu spašava Muminović, te se tako kvalifikovao za obranu kola.

Do kraja utakmice pokušao je Smajić, ali ostalo je 0:0. Sloboda je nakon poraza u prva dva kola uspjela doći do prvog boda u prvenstvu, dok je za Krupu ovo već treća utakmica sa neriješenim rezultatom.