Srijeda, 24. Aprila 2024.

Košarkašice BiH uprkos sjajnoj partiji, poražene u Rumuniji

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na otvaranju kvalifikacija u Rumuniji 67-65.

Izabranicama Gorana Jovanovića falilo je sportske sreće, ali su pružile odličnu partiju s obzirom da se seniorski tim okupio nakon 5 godina.

Prvu četvrtinu Rumunke su riješile u svoju korist (27-17). A do poluvremena domaće igračice su je i povećale (45-31). Dosta bolja igra naših košarkašica u nastavku bila je vidljiva i na rezultatu, ulaskom u posljednju dionicu utakmice Zmajice su otišle sa zaostatkom od samo 7 poena razlike(52-45).

Minutu do kraja Dragana Svitlica je pogodila trojku koja je donijela samo pola koša prednosti za Rumunke (62-61). Ali na kraju ipak domće su slavile trijumf 67-65.

U našim redovima nejefikasnija je bila Dragana Svitlica sa 19 poena i 4 skoka, sjajna je bila i Marica Gajić sa double-double učinkom od 15 poena i čak 22 skoka. Na drugoj strani Gabriela Marginean sa 21 poenom.

U drugom susretu naše grupe Turkinje su savladale Izrael 72-53. Kvalifikacije za odlazaka na EP u Českoj 2017. godine biće nastavljeno utakmicama 25.11.2015 godine u kojem naše Zmajice dočekuju Tursku, dok Rumuke idu na gostovanje u Izrael. (Tuzlanski.ba)