Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Sjajna utakmica košarkaške reprezentacije: BiH timskom igrom pobjedila Rusiju (VIDEO)

Bh. košarkaška reprezentacija večeras je u Skenderiji savladala reprezentaciju Rusije u okviru kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2019. godine rezultatom 81:76.

Polufinalista Eurobasketa večeras je u poluispunjenoj Skenderiji zaustavljen sjajnom igrom motivisane reprezentacije BiH. Povratkom Kikanovića i Stipanovića, na žar mladih reprezentativaca stiglo je važno iskustvo igranja velikih utakmica, pa je naša selekcija potpuno zasluženo slavila u ovom susretu.

Najbolji u prvom poluvremenu bio je Džanan Musa, koji je pogađao trojke sa velikih udaljenosti.

Vujoševićeva ekipa je kontrolisala defanzivni skok, igrala jako u napadu i utakmicu u drugom poluvremenu riješila u svoju korist. Džanan Musa je sa 18 poena predvodio BiH, Gordić je dodao 16, dok je na drugoj strani Fridzon ubacio 25 poena. U ponedjeljak  naša reprezentacija igra protiv reprezentacije Francuske, koja je favorit grupe. (A.P. | Tuzlanski.ba)