Partizan osvojio Kup Radivoja Koraća (FOTO)

Košarkaši beogradskog Partizana osvojili su trofej Kup Radivoja Koraća pošto su u finalnoj utakmici u niškoj hali “Čair” savladali Crvenu zvezdu rezultatom 81:75 (25:9, 24:22, 16:24, 16:20), javlja Anadolija.

Pred punim tribinama Čaira Crvena zvezda je povela posle četiri sekunde pogotkom Dangubića i sledeći koš iz igre postigla je tek u 14. minutu. Za to vreme, Partizan je već stekao 20 poena prednosti (31:11), uz izuzetan procenat šuta.

Crno-beli su na poluvremenu imali velikih 18 poena prednosti (49:31), ali su jako loše počeli treću četvrtinu, pet i po minuta bili bez koša iz igre pa se Crvena zvezda primakla na pet poena minusa (52:47).

Taj napad Partizan je odbio, brzo vratio dvocifrenu prednost, ali se sredinom poslednje deonice Zvezda primakla na samo tri poena zaostatka (69:66). Toliko je bilo i na ulasku u poslednji minut (76:73), ali su koš Gagića i promašena trojka Ročestija rešili pitanje pobednika.

Partizan je kapitenski predvodio Novica Veličković s 13 poena i 7 skokova, a Vilijams Gos ubacio je 23 poena, uz 7 asistencija. Kod Crvene zvezde, Bjelica i Dangubić ubacili su po 14 poena.

Bio je ovo prvi trofej Partizana od 2014. godine kada su osvojili Prvenstvo Srbije, a poslednji put u Kupu Koraća crno-beli su slavili 2012. godine, upravo u Nišu.

Šesti put u svojoj istoriji košarkaši Partizana osvojili su “Žućkovu levicu”, pa su se tako izjednačili po broju trofeja sa “večitim rivalom” Crvenom zvezdom.

Kup Koraća je “naslednik” nacionalnog Kupa Jugoslavije u kom su crno-beli ukupno slavili 14 puta.

Partizan je u polufinalu pobedio Megu Bemaks sa 89:79, dok je Zvezda bila bolja od FMP-a rezultatom 98:82.

Uvertira za finale Kupa Koraća bilo je finale pionirskog “Mini kupa”, gde su mladi košarkaši Mege Bemaks pobedili Crvenu zvezdu rezultatom 67:61.