Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Mostarci savladali Tuzlake: Pobjeda košarkaša Zrinjskog nad Slobodom

Popularno

Košarkaši Zrinjskog upisali su novu pobjedu u prvenstvu BiH. Mostarci su u posljednjem susretu 17. kola pobijedili tuzlansku Slobodu sa 85:69.

Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini kada su domaći igrači za pet minuta napravili seriju od 11:2 i praktično došli do nedostižne prednosti.

Najefikasniji kod Zrinjskog bili su Brummitt sa 17 i Sokolović sa 14 poena, a kod Slobode Hasandić sa 24 i Joseph Daniel sa 14 poena.

Ostale utakmice 17. kola odigrane su u subotu. Bosna Royal je u gostima pobijedila ekipu Studenta sa 86:67, dok je Spars u Sarajevu slavio protiv Vogošće sa 79:67.

U jednom od najzanimljivih susreta ovog kola Široki je u gostima pobijedio ekipu Kaknja sa 82:80, dok je Mladost savladala ekipu Bošnjaka sa 87:73.