Košarkaški Zmajevi u Skenderiji deklasirali Armeniju rezultatom 98:85 (FOTO)

U trećem kolu pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je zabilježila drugu pobjedu. Poslije trijumfa nad Slovačkom, sada smo porazili Armeniju rezultatom 98:85.

Utakmicu smo otvorili poenima Vrabca i Muse i poveli 4:0, a u četvrtoj minuti bilo je pet razlike za našu reprezentaciju 10:5. Iako smo sve vrijeme imali prednost, Armenci u posljednjoj minuti poenima Yankua dolaze u vodstvo 21:23 da bi Atić pogodio za rezultat poslije prvih deset minuta, 23:23.

Na početku druge četvrtine Sejfić postiže sedam, a Renfroe i Vrabac po dva poena, te smo u 13. minuti došli na dvocifrenu prednost, 34:23. Našu seriju je trojkom prekinuo Mkrtychyan. U 17. minuti Musa je bio precizan sa linije za slobodna bacanja, te smo došli do najveće prednosti od +13, bilo je 47:34.

Armenci su sa dvije vezane trojke koje su postigli Mkrtychyan i Chrabascz na dvije minute pred kraj prvog poluvremena spustili prednost na minus sedam, bilo je 47:40, a na odmor se otišlo pri rezultatu 52:44. Prednost od desetak poena smo držali i u nastavku, a na samom startu je bilo 57:44 poslije čega se Armenija vratila na minus šest, 62:56, ali smo sjajnom igrom do kraja treće dionice zadržali prednost i u posljednjih deset minuta ušli sa 11 poena prednosti, 73:62.

Držali smo našu prednost od desetak poena i u posljednjem periodu igre, a onda je Chivchian trojkom smanjio na minus šest, bilo je 81:75 da bi potom Atić vratio trojku i odveo nas na plus devet, 84:75. Musa je pogodio oba slobodna bacanja i ponovo smo došli na dvocifrenu prednost, 86:75.

Do kraja utakmice smo došli i do nove najveće prednosti od 15 razlike, bilo je 90:75, a to smo do kraja utakmice i uvećali i zabilježili drugu pobjedu, te smo došli na prvo mjesto s obzirom na bolji međusobni omjer u odnosu na Armeniju.

Najbolji u našem nacionalnom timu je bio Džanan Musa sa 28 poena, četiri asistencije i jednim skokom dok je Almir Hasandić ubacio 14 poena od čega je 9 bilo zahvaljujući šutevima za tri poena. Još je dvocifren bio Edin Atić sa 12 poena i četiri skoka koliko je dodao i Adin Vrabac, a vrijedi istaći i dobar nastup Ismeta Sejfića koji je susret završio sa devet poena i pet skokova.

U reprezentaciji Armenije standardno najbolji je bio Ryan Boatright sa 30 poena, te osam asistencija i sedam skokova dok je Fischer dodao 11 uz tri skoka. BiH-Armenija 98:85 (23:23, 29:21, 21:16, 25:25). (Sport1.ba)