Košarkašice Željezničara u Tuzli pobijedile Jedinstvo

U okviru 1. kola prvenstva košarkašica, sarajevski Željezničar pobijedio je u Tuzli sastav Jedinstva rezultatom 76:71 (17:19, 23:14, 25:15, 20:15 ).

Dok se u prvoj četvrtini vodila izjednačena borba, u drugoj su domaće igračice igrale mnogo bolje i na krilima Žakline Milošević, koja je postigla 17 poena, povele su 37:24.

Na poluvremenu su Tuzlanke vodile 42:31 i izgledalo je da će doći do prve pobjede.

Međutim, u nastavku su se razigrale gošće koje su serijom poena Lejle Omerbašić i Berine Hebib u 27. minuti preokrenule rezultat na 51:52.

Domaće igračice uspjele su izjednačiti na 56:56, ali sve dalje bilo je u znaku gošći. Zerina Alispahić je trojkom povećala vodstvo Željezničara na 72:65 i kada se očekivala glatka pobjeda, Milošević je pogocima smanjila na 72:71. No, igračice Željezničara uspjele su spriječiti preokret.

Pogotkom Azre Alispahić, te Melihe Mešan iz slobodnih bacanja na kraju su ostvarile prvu pobjedu u šampionatu.

U ekipi Jedinstva najviše pogodaka postigle su Žaklina Milošević 25, Jasmina Ahmetbegović 14, te Azra Gazibegović 10.

U ekipi Željezničara najefikasnije su bile Lejla Omerbašić 17, Zerina Alispahić i Meliha Mešan po 11, dok su po 10 poena postigle Berina Hebib i Jasmine McRoy. (Fena)