Četvrtak, 28. Marta 2024.

Košarkašice BiH pobijedile Slovačku na startu kvalifikacija za EP (FOTO)

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Slovačkom sa 79:67 ( (21:16, 20:19, 14:16, 24:16), večeras je u Skenderiji otvorila kvalifikacije za evropsko prvenstvo, koje će se 2019. godine održati u Srbiji i Latviji.

Slovakinje su držale prednost u većem dijelu prve četvrtine, ali su  bh. košarkašice u finišu došle do prednosti i tu dionicu okončale sa pet poena (21:16).

U drugoj četvrtini gošće su serijom 7:0, došle do nove prednosti (23:29), ali su izabranice slektora Gorana Loje ponovo odigrale dobru završnicu i na odmor otišle sa plus šest poena (41:35).

Bh. košarkašice zadržale su prednosti i u trećoj dionici, ali nisu uspjele da naprave veću rezliku od četiri poena (55:51), piše Fena.

Dobrom igrom u odbrani bh. tim je u posljednjoj četvrtini uspio da prelomi rezultat i dođe do prvih bodova u kvalifikacijama.

Bh. tim su do pobjede predvodile Milica Deura sa 27 i Marica Gajić sa 15 poena, dok je kod Slovakinja najefikasnija bila Orsozova sa 24 poena.

U drugom susretu A-grupe selekcija Crne Gore u gostima je savladala Island sa 84:62.

Naredni susret košarkašice BiH igraju za četiri dana u Podgorici protiv Crne Gore.

Ključne riječi: , , , ,