Košarkaši Slobode ubjedljivo poraženi od Sparsa (FOTO)

Košarkaši Sparsa večeras su na domaćem parketu ugostili Slobodu uoči 7. kola košarkaškog prvenstva BiH i slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 84:59.

Izabranici Marka Trbića od samog početka susreta pokazali su više želje za pobjedom i prvu četvrtinu okončali rezultatom 25:17. Istim tempom košarkaši Sparsa su nastavili igrati i u drugoj četvrtini koju su riješili u svoju korist rezultatom. 29:22.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu, uz mnogo grešaka na obje strane ali i dalje domaći košarkaši konstantno povećavaju prednost, treću četvrtinu obilježio je manji broj postignutih poena, pa je okončana rezultatom 13:8. Posljednja dionica je takođe pripala sarajevskim košarkašima (17:12), koji su slavili petu ovosezonsku pobjedu ukupnim rezultatom u ovom meču 84:59.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Durmo (21), Đokić (14) i Josipović (12) dok su u redovima Slobode bolji od ostalih bili Latifagić (17), Hasandić (12) i Lužaić (12).