Utorak, 23. Aprila 2024.

43. Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i “U21”: Karate reprezentacija BiH osvojila dvije zlatne i tri bronzane medalje

Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine zauzela je sedmo mjesto u ukupnom poretku osvojivši pet medalja, od čega dvije zlatne i tri bronzane na 43. Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i “U21” koje se održalo od 5. do 7. februara u Limasolu na Kipru, javlja Anadolu Agency (AA).

Zlatne medalje osvojili su Hamza Ćajić – u kategoriji kadeti borbe +70kg i Marin Brkić – u kategoriji juniori borbe -76kg

Bronzane medalje osvojili su Dina Mahmud – u kategoriji kadetkinje borbe +54kg, Edin Hajdarpašić – u kategoriji kadeti borbe -52kg i Sanin Kanlić- u kategoriji U21 borbe +84kg

Na prvenstvu je učešće uzelo ukupno 943 takmičara iz 48 zemalja, a Bosnu i Hercegovinu je u svim kategorijama predstavljalo 29 reprezentativaca. (Tuzlanski.ba)