Promjenio posao usred meča: Golman krenuo sam protiv svih (VIDEO)

U kineskoj Superligi odigrano je 25. kolo, od 30 koliko traje sezona. U to, 25, ekipa Peking Guana ušla je kao druga na tabeli, sa šest bodova manje od vodećeg Gvangzua, trostrukog uzastopnog šampiona čiji je trener Marccelo Lippi.

U posljednjem Kolu golman Peking Guana u 68. minuti utakmice kod rezultata 1:1 nakon jednog napada, spustio je ispred sebe loptu i krenuo naprijed.

Imao je sreće da nakon oduzete lopte, njegov “izlet” nije bi o kažnjen a do kraja susreta ostao je nesavladan. Tri minute nakon njegovog “izleta”, saigrači su uspjeli da izvedu uspješnu akciju i dođu do pobjede rezultatom 2:1.

Ostala je misterija zašto je golman, iz čista mira, krenuo u napad. Možda mu se samo radio neki drugi, zanimljiviji posao.